Drága barátom hunyd le a szemed és engedd hogy a víz haza vigyen

-

Szenvedély betegségeink

A szenvedély maga nem betegség: a személyiség sajátos természetes állapota. Egészségesen is átéljük időszakonként, pl. a szerelemben, az alkotó tevékenységben, amikor az egész személyiséget átható érzelem dús lelkesültség mozgósítja kreatív készségeinket, találékonyságunkat. Ez az állapot az egyén önmegvalósításának természetes motorja.
Nem engedhetjük meg magunknak hogy figyelmen kívül hagyjuk és tiszteletlenül bánjunk szenvedély betegség törekvésnek igazi "nemes" céljával.
Bár a törekvés attól hogy különböző mérgező anyagokat vesz magához az ember vagy hogy mániákusan viselkedik, végül nem éri el eredendő célját, maga az a tény hogy lépéseket tett ez irányban azt bizonyítja hogy az illetőben van valami igazán spirituális.
C. G. Jung komplex lélektana szerint minden betegség üzenet.
A szenvedély-betegségek óriási arányú térhódítása a modern társadalmakban azt jelzi, hogy valami kimaradt a számításból, valami ami erőt, értéket és távlatot kölcsönözhetne az emberek életének.A szenvedélybetegségben hiányzik a tevékenység sokoldalú árnyalt egyedisége.
A szenvedélybetegeknél azt látjuk, hogy legtöbbjük hiányt szenved a testisége megélésében, a kapcsolataik beszűkültek, elsivárulnak, a létmódjuk iránt érdektelenné válnak. A függőség kialakulásakor a hozzászokó személy sokáig nem vesz tudomást a korlátozottságról, és rendszerint nehezen látja be, hogy kóros állapotba került.
A mai emberhez méltó tudatsággal és önismereti munkával remélhetünk csupán gyógyulást. Semmi mástól!


kep_020.jpg


Ha egészségünket meg akarjuk őrizni, vagy ismét egészségessé akarunk válni, akkor törekednünk kell arra, hogy múltunkból a jót idézzük fel, az emlékek kellemes részeire figyeljünk jobban oda, a jelenben figyelmünket a nekünk tetszőre irányítsuk, és a jövőt elképzelve az optimista gondolatoknál, a derüs képeknél időzzünk el.

Az ember szellemiségéből adódóan eredeti egyéniség. Az eredetiségünk nem abból áll, hogy olyasmit mondunk vagy cselekszünk, amit korábban még senki sem mondott vagy tett, hanem hogy pontosan azt mondjuk és tesszük, amit mi magunk gondolunk és tenni akarunk. Ha mindezt elfogadod, lassan felizzik benned a parázs, amelyhez melegedni járnak az emberek. 


Kérdése van?

kapcsolat: Kiss Timea

kisst29@gmail.com

06 30/592 49 86




A zene mindenkié

kep_019.jpg



"A zene a makrokozmoszban uralkodó rend és harmónia kifejeződése, mely ugyanolyan rendet és harmóniát hoz létre a mikrokozmoszban is." Püthagorasz
A zene és a gyógyítás közti összefüggés évezredes múltra tekint vissza. A varázslók, mágusok, sámánok is zeneszerszámokkal dolgoznak. Népi eposzokban ugyanerről olvashatunk (pl. Kalevala).
Különösen az ókori Görögországban virágzott fel a zeneterápia, itt igen korán megjelent az elmélet, amely szerint az egészséget meghatározó nedvek vagy egyéb rendalkotó elemek egyensúlya muzsika segítségével is helyreállítható.
Az ókori görög orvosok vagy harmonikus karakterű zenével nyugtatták, vagy katarzist, sírást és örömöt kiváltó érzelmi reakciót kelltetek a betegeikben, mely lelki és energetikai megtisztulást idézett.
A zene kifejezheti azt, amit a szavak nem képesek kifejezni. A zenének nincs szüksége elemzésre. A zene "érthetőbb", mint a nyelv. Még a kisgyermek is korábban fogja fel a ritmust és a melódiát, mint a szavakat. A zene sokkal mélyebbre hatol a pszichikumban, mint a szó. Ahol a szó már nem képes elérni a tudatot, például egy kómában fekvő betegnél, ott a zene még utat találhat. A hallgatás a legbelsőbb érzékeink közé tartozik. Ez az érzék elsőként fejlődik ki az embriónál és a haldoklónál legtovább tart.
A zene tartalmát mindenki teljesen individuálisan éli meg. Feladata, lelkünk, és testünk rendezetlen útjait elrendezni, és összhangba hozni minket önmagunkkal.
A zene kiváló lazító eszköz, különösen annak, aki gyakran van stressz helyzetben. Hatékonyan szolgálhatja a fájdalomcsillapítást, rendkívül hatékony a koraszülött fejlődésének elősegítésében is.
Létezik a zeneterápia módszere is, amelyeket összefoglalva művészetterápiának nevezünk. Ezeket általában képzet szakemberek vezetik.
A zeneterápia formái közé tartozik a pszichoanalitikusan orientált zeneterápia, mely a zene segítségével bejáratot keres a tudatalattiba.
A zeneterápia használható a pszichoszomatikus megbetegedéseknél. Többek közt olyan betegeknél, akik kapcsolat zavarokkal küszködnek, akik érzelmileg korlátozott életet élnek.
Egy neves dán zeneterápiai műhely, amelynek létrehozója eredetileg zenész, azzal a módszerrel dolgozik, hogy az ütőhangszeren improvizáló páciens zenei megnyilvánulásait a terapeuta rögtönözve kíséri zongorán. Ezzel egyszerre több célt is elér: a beteg által létrehozott hangokat, amelyek szinte még a testéhez tartoznak, egy harmonikus egész részévé próbálja tenni, egyszersmind pedig párbeszédet, is létre tud hozni vele.
A dalolás is gyógyít.  Ennek a terápiának a lényege, hogy az ember olyan hangokat énekel ki, amelyek javítják a közérzetét. Ezt a „gyógymódot” a jógában már régóta alkalmazzák. A dadogás is gyógyítható ennek a terápiának a segítségével.
A hétköznapokban hallgasson olyan zenét, ami önnek tetszik. Megfigyelték hogy az étkezés alatt hallgatott komoly zene, különösen Mozart jó hatással van az emésztésre.

Kérdése van?

kapcsolat: Kiss Timea

kisst29@gmail.com

06 30/592 4986


Csakra gyógyászat

kep_csakra_066.jpg

Indiától az ókorig, a középkortól napjainkig vannak említések a csakrákról. Az ókorban például a Naprendszer hét fő bolygóját ismerték, és ezeknek feleltették meg a hét energiaközpontot. Egy olyan összefüggő rendszert figyeltek meg eleink, mely ugyanúgy összefüggő rendszert alkot, mint a Naprendszerünk, az Univerzum. Speciális területei összefüggést mutatnak a tudatállapotainkkal viselkedésünkkel, személyiségünkkel és életünkkel.
A csakrák – bár a legtöbb szakirodalmi adat szerint egy almányi, vagy egy tenyérnyi területen érzékelhetők – személyenként eltérő méretűek lehetnek. A legjobb, ha saját magunkat kezdjük megfigyelni. A csakra - leírásoknak megfelelő helyek környékén saját tenyerünkkel érzékelhetjük azt a területet, ami érzékenyebb. Erre még a legszkeptikusabb emberek is képesek.
A kozmikus erők találkozási pontja a csakrák, az emberi testben. Einstein a relativitás elméletében azt állítja, hogy az anyag összesűrűsödött vibráció és a teremtés teljessége a rezgéseken keresztül fogható fel. Az energia sohasem vész el, csak a rezgés egy másik formájává alakul át.
A szanszkrit eredetű *csakra* szó jelentése nem véletlenül *kerék*. Energiacsakráink az örvénylő vízhez, illetve egy kerékhez hasonlóan forognak az óramutató járásával megegyező irányban, amikor környezetünkből energiát veszünk fel, illetve azzal ellentétesen, ha energiát adunk le.
Ha valamelyik szervünk aktivitása közben energiatöbblet keletkezik, az adott testrészhez való csakránk a környezetünkbe vezeti le a fölösleget. Ha viszont valamilyen oknál fogva hirtelen megszűnik a test energiaellátása, bizonyos ideig a csakrák képesek a testet energiával ellátni.
Ebből is látszik, hogy testi-lelki állapotunk és csakráink állapota között komoly összefüggés figyelhető meg, amely megfelelő lelki élettel, meditációs gyakorlatokkal és egészséges életmóddal befolyásolható.
A csakra gyógyászat fő elemei: színekkel, megfelelő légző gyakorlatokkal, képzelet alkotással, tudatos tevékenységekkel.


Kérdése van?

kapcsolat: Kiss Timea

kisst29@gmail.com

06 30/592 4986




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 2
Heti: 2
Havi: 10
Össz.: 11 374

Látogatottság növelés
Oldal: Érdekességek
Drága barátom hunyd le a szemed és engedd hogy a víz haza vigyen - © 2008 - 2024 - gyogyito-kezek.hupont.hu

A HuPont.hu egyszerűvé teszi a weblapkészítés minden lépését! Itt lehetséges a weblapkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »